Waarom een hypnose opleiding voor masters in psychologie en menswetenschappen?
Er is groeiende belangstelling en vraag naar hypnose behandeling.
Er is steeds meer evidentie voor de waarde van hypnose in het therapeutisch proces.
Met de hypnotherapie opleiding kan u een nieuwe therapeutische vaardigheid aanleren en meer bekend raken met het fenomeen hypnose en trance.
Alhoewel hypnotherapie geen psychotherapeutisch referentiekader op zich is, werkt het faciliterend en verrijkend in het kader van een psychotherapeutische behandeling en biedt het een duidelijke meerwaarde voor zowel de cliënt als de psychotherapeut.
Hypnose kan gebruikt worden voor symptoomverlichting alsook het verschaffen van meer zelfcontrole, vooral daar waar de mogelijkheden van de ‘klassieke’ psychotherapeutische interventies beperkt of uitgeput zijn.
Dit is zeker het geval bij (intussen goed onderzochte) indicaties als angststoornissen, pijnbeheersing, psychosomatiek, stemmingsstoornissen, ongewenste gewoonten, tics en verslavingen, stressklachten, posttraumatische stress klachten, seksuele dysfuncties en eetstoornissen.
Hypnose kan ook gebruikt worden als exploratietechniek om – indien geïndiceerd - de (vaak onbewuste) onderliggende oorzaken van sommige klachten op te sporen.
Daarnaast kan het in de therapeutische relatie een extra dimensie bieden aan de communicatie met de cliënt : specifieke hypnosetechnieken stimuleren de probleemoplossende inventiviteit en creativiteit van zowel de cliënt als de therapeut en genereren daardoor nieuwe percepties en perspectieven.
Hypnose kan boeiend toegepast worden binnen de gezondheidspsychologie (mind-body therapie).
Bij kinderen slaat hypnose erg goed aan, omdat het gebruik van imaginatieprocedures goed aansluit bij hun leefwereld.
Maar ook voor de psychotherapeut zelf is het een inspirerende, verfrissende benadering die telkens opnieuw de dagelijkse therapeutische routine voorziet van een flinke dosis verse zuurstof.
Waarom VHYP?
De VHYP Vlaamse Wetenschappelijke hypnosevereniging is een wetenschappelijk vereniging, die staat voor academische vorming, evidence based practice en intercollegiale toetsing en uitwisseling. Binnen de opleiding ontmoeten verschillende therapeutische scholen elkaar.
VHYP organiseert reeds meer dan 25 jaar opleidingen vanuit het UPC (KUL) campus Kortenberg.
Om de groeiende vraag bij patiënten en hulpverleners tegemoet te komen wordt de opleidingsgroep uitgebreid en richten we ons vanaf oktober 2009 tot een ruimere groep hulpverleners.
Meer info in over de opleiding en over hypnose in de folder, op de website van vhyp www.vhyp.be en van esh www.esh-hypnosis.be
Graag verspreiding van deze info in uw team.